WIENERBERGER - KORAMIC
Koramic – rozwiązania dachowe - Ceramiczne dachówki i akcesoria oraz akcesoria techniczne stanowiące kompletne rozwiązanie do ułożenia trwałego, szczelnego i bezpiecznego dachu. Bogate wzornictwo i kolorystyka dachówek stanowią najobszerniejszą ofertę dostępną na rynku. Szeroki wybór produktów Koramic daje możliwość dopasowania dachówki do charakteru każdego obiektu.

 


 

Linie dachówek


 

Dachówka płaska


 

Orea 9
Nowoczesna wielkoformatowa płaska dachówka ceramiczna w kolorze antracytowej matowej angoby. Ułożona na połaci tworzy wrażenie gładkiego, prawie pozbawionego faktury dachu.
Actua 10
Nowoczesna wielkoformatowa płaska dachówka ceramiczna w kolorze czarnej angoby o charakterystycznym delikatnym przełamaniu podkreślającym poziome linie połaci dachu.

 

Dachówka renesansowa
 

Alegra 9
Dachówka ceramiczna wielkoformatowa renesansowa w kolorze czerwonej angoby o klasycznym kształcie fali, który podkreśla pionowe linie połaci dachu.
L15
Dachówka ceramiczna renesansowa w kolorze czerwonej angoby o klasycznym kształcie fali, który podkreśla pionowe linie połaci dachu.
E32
Dachówka ceramiczna renesansowa w kolorze czerwonej angoby o klasycznym kształcie fali, który podkreśla pionowe linie połaci dachu.


Dachówka Marsylka
Marsylka
Dachówka ceramiczna w kolorze naturalnej czerwieni o charakterystycznych wyżłobieniach tworzących gęsty światłocień na połaci dachu.

 
 

Dachówka Karpiówka
Karpiówka
Dachówka ceramiczna w kolorze czarnej angoby szlachetnej o kształcie przypominającym łuskę karpia. Niewielkie rozmiary pozwalają na wyjątkowe kształtowanie połaci dachu nadając im płynne linie krzywizn i fal.


Dachówka Holenderka
Madura
Dachówka ceramiczna holenderka w kolorze burgundowej glazury o tradycyjnym przekroju w kształcie litery S nadającej połaci dachu płynny, pofalowany wygląd.
SINUS
Dachówka ceramiczna w kolorze wiktoriańskiej czerwieni będąca odwzorowaniem historycznej dachówki o falistym kształcie o przekroju przypominającym literę "S". Często stosowana do renowacji zabytkowych obiektów.
 
Cavus 14
Dachówka ceramiczna holenderka w kolorze naturalnej czerwieni o tradycyjnym przekroju w kształcie litery S nadającej połaci dachu płynny, pofalowany wygląd.
OVH
Dachówka ceramiczna holenderka w kolorze czarnej angoby szlachetnej o tradycyjnym przekroju w kształcie litery S nadającej połaci dachu płynny, pofalowany wygląd.


Dachówka Reńska
Cosmo 11
Dachówka ceramiczna w kolorze burgundowej angoby szlachetnej o jednym szerokim wyżłobieniu nadającym połaci dachu spokojnego i harmonijnego charakteru.


Dachówka Romańska
Karthago 14
Dachówka ceramiczna romańska w kolorze saharyjskiej angoby z charakterystyczną falą po prawej stronie. Łagodny profil podkreśla harmonię i piękno dachu.


Mnich-Mniszka
Mnich-Mniszka
Dachówka ceramiczna układana w parach o charakterystycznym i wyrazistym profilu tworzy na połaci dachu niepowtarzalne efekty załamania światła.


System SturmFix – dach odporny na powiewy wiatru
Ze względu na polski klimat, do budowy domu warto wybrać rozwiązania zapewniające odpowiednią ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Szczególnie w ostatnich latach gwałtowne burze i wichury przechodzące nad Polską niejednokrotnie powodowały znaczne zniszczenia zabudowań. Zerwane dachy, linie elektryczne, czy powalone drzewa pokazują jak destruktywne mogą być silne podmuchy wiatru.  Jeśli wybierzemy dachówki ceramiczne to chociażby ze  względu na ich optymalny ciężar, skutecznie będą stawiać opór siłom ssącym powietrza. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wyjątkowo silnymi podmuchami wiatru jest opracowany przez Wienerberger innowacyjny system montażu przy pomocy spinek SturmFix.

Zasada działania SturmFIX polega na mocowaniu dwóch dachówek przy użyciu zaledwie jednej spinki. Te solidne spinki mocujące to rozwiązanie pozwalające uniknąć kosztownych napraw dachu i zapewniające poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.
Dachówki, które można mocować przy użyciu spinek SturmFix to następujące modele marki Koramic : płaska Actua 10, Renesansowe Alegra 9 i Alegra 12, Marsylka Mondo 11, Holenderka Cavus 14, Romańska Karthago 14. Do wszystkich wymienionych dachówek stosuje się ten sam model spinki, co zdecydowanie ułatwia pracę dekarzom.
Proces produkacji dachówek ceramicznych Koramic